اطلاعاتی در مورد جت پرینترهای صنعتی و دستی

به طور کلی دو نوع جت پرینتر در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • جت پرینترهای دستی درشت نگار که در کارگاه های کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند

 • جت پرینترهای صنعتی ریز نگار و درشت نگار که در کارخانجات بزرگ با تیراژ تولید بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جت پرینترهای صنعتی

جت پرینترهای صنعتی پرسرعت در کنار خط تولید به صورت ثابت و با سرعت بالا به چاپ قیمت و تاریخ و لوگو می‌پردازند. ظرفیت پرینت این دستگاه ها می‌تواند تا چندین میلیون پرینت در روز هم برسد.

جت پرینترهای دستی پرتابل

جت پرینترهای دستی قابل حمل که از آنها با نام جت پرینترهای پرتابل نیز یاد می‌شود. دستگاه های کوچکتر و ارزان تر از مدل های صنعتی هستند. از این دستگاه ها نه در کنار خط تولید، بلکه در انتهای فرآیند تولید و به صورت پرتابل برای پرینت دستی اطلاعات مورد نیاز بر روی محصولات استفاده می‌شود. برای استفاده از این دستگاه ها باید از اپراتورهای آموزش دیده و با دقت کمک گرفت. تیراژ پرینت این دستگاه ها محدود و کمتر از ۵۰۰۰ پرینت در سه شبفت کاری است.

جت پرینترهای صنعتی دستی با ظرفیت بالا

دسته‌ی دیگری از جت پرینترهای دستی هستند که هم به صورت پرتابل و هم به صورت نصب ثابت در کنار خط تولید قابل استفاده می‌باشند. ظرفیت دستگاه های صنعتی دستی از دستگاه های صنعتی پائین تر و از ظرفیت دستگاه های دستی پرتابل بالاتر می‌باشد.

انتخاب و خرید جت پرینتر صنعتی یا دستی مناسب

گروه قطره نگار نمایندگی پخش و فروش بهترین جت پرینترهای صنعتی حرفه ای گرانقیمت و جت پرینترهای دستی ارزانقیمت در ایران، ارائه دهنده کلیه خدمات پخش، فروش، مشاوره خرید، گارانتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش می‌باشد.

انواع جت پرینترهای صنعتی دست دوم و نو توسط شرکت قطره نگار در مدل‌های صنعتی و دستی ، ریزنگار و درشت نگار ، به مشتریان گرامی ارائه می‌گردد.

جت پرینترهای تک رنگ با قابلیت پرینت مشکی و پرینت سفید از محصولات ارائه شده می‌باشند. علاوه بر پرینترهای جوهر افشان صنعتی و دستی ، انواع دستگاه لیرز مارکر جهت حکاکی لیزری تاریخ ، قیمت ، اطلاعات و بارکد ، از دیگر محصولات ما می‌باشند.

همچنین انواع جوهر، حلال، لوازم جانبی، قطعات یدکی، و مواد مصرفی کارتریج (جوهر و حلال و اسپری شستشوی هد) برای خریدران دستگاه های ما به صورت مادام العمر قابل ارائه می‌باشد.

جت پرینتر ایماژ

برای دریافت مشاوره اولیه جهت انتخاب جت پرینتر صنعتی مناسب خط تولیدتان با کارشناس فنی ما تماس حاصل فرمائید.

علیمرادی         –          ۰۹۱۲۷۶۹۳۸۳۶

جت پرینتر ایماژ مدل های جدید

جت پرینترهای صنعتی

جت پرینتر یک چاپگر جوهر افشان صنعتی غیر تماسی مقاوم برای استفاده مداوم (کاربری ۲۴/۷ برای عملکرد ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) در کارخانجات بزرگ و تولیدی‌های کوچک صنایع مختلف جهت پرینت صنعتی پرسرعت بر روی محصولات در حال حرکت بر روی خط تولید می‌باشد.

جت پرینتر دستگاهی الکترونیکی، مکانیکی و هیدرولیکی است که بر روی مسیر خطوط تولید کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی از قبیل صنایع غذایی ، دارویی ، سلولوزی ، آرایشی و بهداشتی ، و دام و طیور ؛ صنایع تولید ام دی اف و چوب نئوپان ، تولید قطعات خودرو ، تولید شیشه و آینه ؛ و سایر صنایع سبک و سنگین نصب شده و کاربرد اصلی آن درج اطلاعات ضروری بر روی محصولات از قبیل تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء ، قیمت ، شماره سریال ، لوگو ، بارکد و سایر اطلاعات مهم می‌باشد.

جت پرینتر دارای انواع مختلفی می‌باشد، ولی به طور کلی، جت پرینتر یک چاپگر صنعتی پر سرعت و مقاوم برای چاپ تاریخ و قیمت و لوگو و بارکد و غیره بر روی محصولات تولیدی‌های بزرگ و کوچک می‌باشد. در ادامه همین بخش به انواع جت پرینترهای صنعتی اشاره خواهد شد.

انواع جت پرینترهای صنعتی و  دستی

دستگاه هایی که به عنوان جت پرینتر یا تاریخ زن معرفی می‌شوند دارای انواع مختلفی هستند.

هر تولید کننده ای باید با توجه به محصول تولیدی، جنس و ویژگی های سطح چاپ، تیراژ تولید، و شرایط اختصاصی خط تولید خود از بین این انواع انتخاب نموده و با توجه به بودجه در نظر گرفته شده مارک و مدل مناسب را انتخاب نماید.

جوهر جت پرینتر ایماژ

جت پرینترهای صنعتی و دستی عبارتند از :

 • دستگاه های تاریخ زن غیر دیجیتال قدیمی و مارکرهای جدید تمام دیجیتال خودکار

 • ثابت (نصب در کنار نوار نقاله خط تولید) و پرتابل (قابل حمل به صورت دستی)

 • پرینت با فونت ریز (مدل های ریزنگار) و پرینت با فونت درشت (مدل های درشت نگار)

 • انواع دستگاه جت پرینتر ریزنگار با قابلیت پرینت تا ۴ خط و در برخی از دستگاه ها تا ۸ خط

 • انواع دستگاه درشت نگار دستی و صنعتی ۴ خط و تک خط

 • انواع دستگاه تاریخ زن صنعتی و دستی غیر دیجیتال و نیمه دیجیتال

امکانات اساسی دستگاه های Jet Printer

به طور کلی اکثر دستگاه های جت پرینت قادر به چاپ موارد زیر بر روی محصولات می‌باشند:

پرینت قیمت مصرف کننده وغیره، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء، انواع کد و نوشته، مشخصات اساسی محصول، مشخصات تولید کننده، پرینت انواع لوگو با طراحی ساده، چاپ بارکد میله ای، و چاپ بارکد دو بعدی QR-CODE

کاربری های جت پرینتر ریزنگار صنعتی و جت پرینتر درشت نگار دستی

امروزه اکثریت کارگاه های مجاز، کارخانجات و به طور کلی تمامی صنایع بزرگ و کوچک که به طور قانونمند در زمینه تولید و بسته بندی محصولات فعال می‌باشند نیاز به درج برخی از اطلاعات ضروری بر روی محولات خود هستند.

این اطلاعات از یک سو ممکن است مربوط به قیمت و یا تاریخ تولید و انقضا باشند، از طرف دیگر ممکن است نیاز به درج اطلاعات بیشتر در مورد خود محصول، تولید کننده و یا کدها و شناسه های مورد نیاز در سیستم تجاری کشور باشد.

همچنین در برخی از صنایع تولیدی از قبیل صنایع دارویی و غذایی، و همچنین برخی از صنایع بسته بندی محصولات وارداتی، نیاز به درج شناسه های یکتا جهت کنترل اصالت کالا و یا کنترل اصالت دارو برای پیشگیری و پیگیری اصالت محصولات از یک سو، و جلوگیری از ورود کالاها تقلبی و یا قاچاق از سوی دیگر می‌باشد.

صنایعی که بیشترین کاربرد جت پرینتر صنعتی را دارند عبارتند از:

صنایع بسته بندی، صنایع دارویی و پزشکی،  صنایع آرایشی و بهداشتی، کارخانجات آب معدنی، صنایع غذایی و محصولات خوراکی (دستگاه های مخصوص پرینت قیمت و تاریخ بر روی نوشابه، شیر و خامه و کره و سایر لبنیات، چیپس و پفک و شکلات ، و سایر مواد غذایی)، مراغداری ها و صنایع تولید و بسته بندی تخم مرغ (جت پرینترهای تک هد تا شش هد برای چاپ پرسرعت تاریخ تولید و تاریخ انقضاء و قیمت بر روی تخم مرغ).

همچنین صنایع تولید کنندگان محصولات پتروشیمی، صنایع خودرو سازی و ماشین سازی، قطعه سازان، صنایع تولید لوله (انواع لوله های فلزی و پی وی سی برای آب و گاز و غیره)، صنایع تولید قوطی، گالن، بشکه و سایر وسایل بسته بندی و حمل و نقل، صنایع تولید شیشه، آینه، و سرامیک، صنایع تولید سیم و کابل با ضخامت های میکرومتری تا چند سانتی متری (با استفاده از جت پرینترهای صنعتی ریزنگار) ، صنایع سلولزی، صنایع چوب و ام دی اف و نئوپان، صنایع نظامی، و بسیاری از صنایع دیگر.

تعمیر جت پرینتر

نحوه کارکرد جت پرینترهای صنعتی چیست؟ (سیستم عملکرد در جت پرینترهای صنعتی)

Jet printer از دو کلمه جت به معنای پاشش و پرینتر به معنای چاپگر تشکیل شده است.

Jet printer نوعی چاپگر صنعتی غیر تماسی مبتنی بر جوهر به عنوان تاریخ زن، کد زن و یا بارکد زن می‌باشد.

سیستم عملکرد جت پرینترهای صنعتی بر اساس پاشش غیر تماسی جوهر مخصوص به صورت ذرات رنگی بار دار شده و چسبیدن ذرات جوهر بر روی محصولات به نحوی که نوشته چاپ شده در برابر رطوبت و استحکاک مقاوم بوده و به سادگی از روی محصول پاک نشود، می‌باشد.

اجزای اصلی جت پرینترهای صنعتی

 1. برد الکترونیکی اصلی دستگاه که مغز چاپگر بوده و کنترل عملیات پرینت را بر عهده دارد.
 2. هد چاپگر که وظیفه آن دریافت اطلاعات از برد الکترونیکی و پاشش جوهر بر روی محصولات می‌باشد.
 3. سیستم جوهر رسانی که شامل مخزن جوهر، مخزن حلال (در بعضی از جت پرینترها)، فیلتر تصفیه جوهر، پمپ و شیلنگ‌های حاوی جوهر می‌باشد و وظیفه آن رساندن جوهر از مخازن گوناگون به هد پرینتر صنعتی است.
 4. چشمی الکترونیکی که نزدیک هد قرار دارد و وظیفه آن شناسایی محصولات بر روی خط تولید و ارسال فرمان چاپ به برد الکترونیکی می‌باشد.

پارامترهای اساسی در سیستم عملکرد انواع جت پرینتر صنعتی

کاربرد جت پرینترها در خطوط تولید کارگاه‌های کوچک تا کارخانجات بسیار عظیم می‌باشد. شرایط کاری در کارگاه‌ها وکارخانجات تا حدودی نزدیک به هم، ولی متفاوت است.

مهمترین پارامترهای هر بخش از یک خط تولید عبارتند از:

 1. سرعت بالا و متوازن بخش‌های مختلف خط تولید

 2. مقاومت بالا و خرابی کم بخش‌های مختلف خط تولید

 3. نصب آسان ، تعمیرات سریع و تعویض فوری قطعات بخش‌های مختلف خط تولید

 4. عملکرد ۲۴/۷ جهت کارایی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته برای بخش‌های مختلف خط تولید

با توجه به پارامترهای بالا و در نظر گرفتن شرایط کارگاه‌های کوچک و کارخانجات بزرگ انواع جت پرینتر برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

پارامترهای اساسی برای کارگاه‌های کوچک وکارخانجات بزرگ

برای کارگاه‌های کوچک با تیراژ تولید پائین و خطوط تولید غیره مکانیزه یا نیمه مکانیزه بهترین و کم هزینه ترین جت پرینترهای مورد استفاده از نوع جت پرینترهای دستی می‌باشند. که نیاز به نصب بر روی خط تولید ندارند و به سادگی توسط اپراتورها به صورت دستی و قابل حمل (جت پرینترهای پرتابل)، مورد استفاده قرار میگیرند. اما خطوط تولید صنایع بزرگ معمولا از سرعت بسیار بالای برخوردارند و محصولات بر روی خط تولید و یا تسمه نقاله با سرعت بالا در حال حرکت می‌باشند.

در چنین سرعت های بالایی امکان توقف محصول برای چاپ اطلاعات ضروری بر روی آنها وجود ندارد. از این رو جت پرینترهای صنعتی که با فاصله کمی از خط تولید به صورت ثابت قرار میگیرند مورد استفاده می‌باشند.

سیستم عملکرد جت پرینتر

سیستم عملکرد جت پرینترهای صنعتی به نحوی است که با نصب ثابت بر روی خط تولید، با تکنولوژی پیشرفته موقعیت محصولات را شناسایی نموده و بر اساس برنامه داده شده به دستگاه ، جوهر با فشار و سرعت بالا و بر اساس طرح داده شده بر روی محصول می‌پاشد .

و از این پاشش رنگ بر روی محصول یا بسته بندی طرحی که معمولا مشخصات محصول و یا قیمت محصول و یا تاریخ محصول می باشد بر روی محصول و یا بسته بندی آن شکل گرفته و به سرعت خشک و پایدار می شود.

در کنار سرعت بالا و نحوه عملکرد رضایت بخش انواع جت پرینتر ؛ مقاومت بالا ، خرابی کم و عملکرد ۲۴/۷ از مهمترین پارامترهای انتخاب یک جت پرینتر می‌باشند. جت پرینترها نباید در اثر کارکرد مداوم و طولانی مدت خیلی سریع با خرابی و مشکل مواجه شوند و هزینه مالی و زمانی نگهداری و تعمیرات آنها نیز باید قابل چشم پوشی باشد.

برند های معتبر و با کیفیت جت پرینتر صنعتی و دستی

جت پرینتر ایماژ imaje

جت پرینتر هیتاچی

جت پرینترهای دومینو Domino

جت پرینتر LINX لینکس

جت پرینتر ایماژ مدل 9028
جت پرینتر
Go to Top