[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k05mumm3′ custom_class=” admin_preview_bg=”]

مقایسه جت پرینتر ها

کارشناسان فنی شرکت قطره نگار این مقاله رو تهیه و تنظیم کرده اند به امید اینکه این مقاله برای شما عزیزان موثر واقع شود.

شرایط صنعتی برای جت پرینتر چیست؟

منظور از شرایط صنعتی برای یک جت پرینتر صنعتی یعنی، در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، انواع لوله، صنایع پتروشیمی، صنایع سلولزی، آب معدنی، صنایع چوب و ام دی اف و نئوپان، نظامی و …

از جت پرینترهای صنعتی برای چاپ صنعتی بر روی خود محصولات و یا بسته بندی محصولات استفاده میشود. معمولا در چنین صنایعی، حداقل یک یا چند خط تولید بسیار سریع وجود دارند . که به صورت موازی و یا به صورت سری در حال تولید کالا و محصولات و معمولا بسته بندی آنها می‌باشند.

سرعت بالای چاپگر صنعتی

خطوط تولید صنایع بزرگ معمولا از سرعت بسیار بالای برخوردارند . و محصولات بر روی خط تولید و یا تسمه نقاله با سرعت بالا در حال حرکت می‌باشند. در چنین سرعت های بالایی امکان توقف محصول برای درج و چاپ قیمت یا تاریخ و یا مشخصات بر روی آنها وجود ندارد. هر لحظه توقف در خط تولید هزینه ها و خسارت بسیاری را برای صنایع بزرگ به همراه دارد.

از این رو جت پرینتر صنعتی مورد استفاده در این صنایع معمولا از نوع جت پرینتر ایماژ می‌باشد . که با فاصله کمی از خط تولید به صورت ثابت قرار میگیرد. با حرکت سریع محصولات بر روی خط تولید، بدون توقف حرکت و یا حتی بدون کند شدن حرکت خط تولید، جت پرینتر صنعتی ثابت قرار گرفته در کنار خط تولید با تکنولوژی پیشرفته موقعیت کالاها را شناسایی نموده و بر اساس برنامه داده شده به دستگاه جت پرینتر ایماژ با سرعت بالا و بر اساس طرح داده شده به دستگاه بر روی محصول و یا بسته میزند. و از این چاپ بر روی محصول یا بسته بندی طرحی که معمولا مشخصات محصول ، قیمت محصول، بارکد،لوگو،تاریخ محصول و…می باشد بر روی محصول و یا بسته بندی آن شکل گرفته و به سرعت خشک و پایدار میشود. بنابراین یکی از ویژگی‌های مخصوص پرینترهای جت صنعتی سرعت آنها و دیگری دقت بالای آنها می‌باشد.

تعمیر جت پرینتر

انواع جت پرینتر صنعتی و دستی

انواع پرینتر صنعتی توانایی چاپ همزمان و اتوماتیک تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، شیفت کاری، ساعت تولید، انواع بارکد دو بعدی QR-CODE و میله‌ای، لوگو و آرم استاندارد و دیگر موارد مورد نیاز برای چاپ بر روی تمامی محصولات را دارند.

این پرینترهای صنعتی بر اساس پارمترهای مختلف از قبیل تکنولوژی به کار برده شده در آنها، اندازه و وزن و ابعاد، کاربری صنعتی با تیراژ بالا و کاربری دستی تیراژ پائین، قیمت دستگاه، وزن فونت قابل چاپ توسط دستگاه (ریزنگار و درشت نگار)، تعداد خطوط قابل چاپ همزمان، مارک و برند دستگاه، و پارامترهای دیگر ، مورد دسته بندی قرار میگیرند.

جت پرینترهای تماسی حرارتی ریبونی (Thermal Transfer Overprinter)

در این نوع پرینترها به جای استفاده از جوهر وحلال از ریبون استفاده شده که دیگر مشکلاتی از جمله خشک شدن زودهنگام جوهر داخل دستگاه گرفتگی دستگاه و… را ندارد.

و با استفاده ازتکنولوژی حرارت و چاپ،چاپی با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد .

برند ایماژ ساخت کشور فرانسه با اعطای نمایندگی رسمی به شرکت قطره نگار  با بکارگیری نیروهای متعهد درجهت خدمت رسانی به کشور درتلاش است.

جت پرینترهای Piezo

در پرینترهای صنعتی پیزو از پدیده ای به نام پیزو الکتریک وارون بهره گرفته می شود. برخی مواد مانند تعدادی از بلورها در اثر دریافت پالس الکتریکی ، نیروی فشاری ایجاد می کنند.

پیزو الکتریک وارون به معنی تغییر شکل آنها بر اثر اعمال اختلاف پتانسیل  الکتریکی است.

اگر دو وجه روبرویی در هر یک از این بلورها را به اختلاف پتانسیل متناوب الکتریکی وصل کنیم، تغییر شکل متناوبی در آن رخ می‌دهد و به ارتعاش در می‌آید.

چاپ روی لوله با جت پرینتر ایماژ

 مزایا و معیب پرینترهای صنعتی Piezo

مزایا :

 • کیفیت چاپ مناسب ( dpi 180)
 • قیمت اولیه مناسب

معایب :

 • فاصله بسیار کم هد از محصول ( در حد چند میلیمتر )
 • هزینه های مصرفی بالا ( جوهر و سرویس )
 • نیاز به تعویض هد پس از زمان معین شستشوی هد به صورت دستی
 • سرعت کم ( ۳۵متر بر دقیقه)
 • امکانات نرافزاری ضعیف

جت پرینتر های C.I.J

در جت پرینتر های CIJ جریان جوهر توسط یک پمپ فشار قوی از مخزن به سمت دهانه ( نازل ) به وجود می آید. در هد دستگاه یک کریستال پیزو الکتریک با ایجاد امواج صوتی جریان جوهر را به هزاران قطره پی در پی تقسیم می کند. قطرات جوهر در معرض یک میدان الکتریکی قرار گرفته باردار می شوند.

این میدان با توجه به درجه انحراف مورد نظر برای قطرات جوهر، متغیر است. این قطرات از یک میدان الکتریکی دیگر عبور داده شده تا هر یک بر اساس بار الکتریکی که دارند. به درجه انحراف مورد نظر رسیده و پس از خروج از دهانه ( نازل ) بر روی سطح مورد نظر پرینت کنند.

 مزایا و معیب جت پرینترهای C.I.J

مزایا :

 • فاصله زیاد هد از محصول ( تا ۳۵ میلیمتر )
 • نرم افزار کاربری قوی
 • سیستم شستشوی خودکار داخلی

معایب :

 • هزینه مصرفی

مشاوره شرکت قطره نگار

خدمات قطره نگار در زمینه جت پرینتر صنعتی، بازدید رایگان کارشناسان ما از شرکت و خط تولید محصولات مشتریان ، ارائه مشاوره رایگان جهت انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع دستگاه جت صنعتی برای خط تولید مشتریان ، ارائه خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش با پشتیبانی سطح
بالا (۲سال گارانتی،۱۰سال خدمات پس از فروش) نمایندگی رسمی شرکت ایماژ داخل ایران می باشد.

تولید کنندگان گرامی زمان خرید جت پرینتر برای خط تولیدتان باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید تا در طولانی مدت از خریدی که انجام داده اید راضی باشید. و  قیمت جت پرینتر به تنهایی نباید تنها عامل انتخاب شما باشد. نه یک دستگاه ارزان برای خط تولید شما مناسب است و نه یک دستگاه خیلی گران قیمت ، بلکه مناسب ترین دستگاه برای خط تولید شما بهترین دستگاه برای خرید می‌باشد.

 برای خرید یک Jet Printer باید ابتدا به همخوانی دستگاه Jet Printer مورد نظر با خط تولید و محصول تولیدی و سطحی که قرار است بر روی آن عملیات پرینت صورت بگیرد توجه داشته باشید.

عوامل مهم دیگر در انتخاب بهترین دستگاه برای خط تولید شما عبارتند از:

۱) ریزنگار یا درشت نگار بودن دستگاه

۲) تعداد خطوط قابل چاپ توسط پرینتر صنعتی

۳) سرعت پرینت دستگاه (با واحد سانتی متر و متر بر ثانیه و در دقیقه) – سرعت دستگاه حتما باید با سرعت خط تولید شما قابل تطبیق باشد.

۴) مرغوب بودن جنس خود دستگاه و کیفیت بالای چاپ آن بر روی سطح مورد نظر شما.

۵) قیمت موارد مصرف دستگاه باید از دیگر پارامترهای مورد نظر شما باشد.

۶) خرابی کم و مقاومت بالا و هزینه کم تعمیرات و پشتیبانی از دیگر موارد مهم می‌باشند.

۷) قیمت لوزام جانبی و مواد مصرفی دستگاه مورد نظر حتما باید در نظر گرفته شوند.

۸) گارانتی ، پشتیبانی مناسب و خدمات پس از فروش مهمترین پارامتر مورد نظر شما باید باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره جهت انتخاب مارک و مدل دستگاه مناسب برای خط تولید شما، با کارشناسان شرکت قطره نگار تماس بگیرید.

info-jetprinter
[/av_textblock]