جت پرینتر ایماج – استوک (دست دوم)

مطالبی که در این مقاله گنجانده شده است در مورد کلیت جت پرینترها- کلیت دستگاه جت پرینتر ایماج و انواع جت پرینتر های دست دوم (استوک) ایماج می باشد.

که با سعی تلاش کارشناسان فنی شرکت قطره نگار تهیه و تنظیم شده است.

امیدواریم که با تهیه مقالات در مورد جت پرینتر ایماژ اطلاعات کافی را به شما همراهان گرامی داده باشیم.

تا بهترین و مناسب ترین جت پرینتر را انتخاب کنید که مناسب با خط تولید شما باشد.

جت پرینتر ایماج

تاریخ زن

تاریخ زن یا جت پرینتر  نوعی از تاریخ زن صنعتی می باشند که در تولید کاربرد زیادی دارد، کار اصلی جت پرینترها چاپ تاریخ و سریال تولید و بارکد بر روی تمام سطوح مختلف می باشد. جت پرینتر ایماژ مدل ۹۰۴۰ که تقریباً یکی از جدید ترین مدل ها می باشد. توانایی چاپ تا ۶ سطر فارسی و ۸ سطر انگلیسی را دارا می باشد.

انواع جت پرینتر ایماج

جت پرینتر درانواع متنوع و با برندهای مختلفی تولید می شود، جهت نحوه عملکرد جت پرینترها  باید گفت این دستگاه دارای چند مکانیزم است که با توضیح هر کدام از آنها از عملکرد تاریخ زن آشنا میشوید.

۱) سیستم هیدولیک چاپگر جت پرینتر ایماژ

شامل: مخزن جوهر، مخزن حلال، مخزن مخلوط کننده جوهر و حلال یا همان غلظت سنج، هد چاپگر، شلنگ های مخصوص، اتصالات مربوطه، سیستم اندازه گیری فشار، شستشوی اتوماتیک و…. است.

سیستم غلظت سنج در دستگاه های جت پرینتر ایماژ مدل ۹۰۳۰ که جوهر حلال به صورت کاتریجی می باشد.

خود جت پرینتر غلظت را می سنجد و به غلظت مناسب دستگاه را میرساند.

۲) سیستم الکترونیک

سیستم الکترونیک از بردهای الکترونیکی تشکیل شده و کارکرد اصلی آن برای برنامه ریزی کارکرد دستگاه می باشد. یکی از مزیت های دستگاه های جت پرینتر ایماج این است. که از برد های کمتری تشکیل شده است و یک برد کار فرمان را انجام می دهد.

۳) سیستم اندازه گیری دما

سیستم اندازه گیری دمای دستگاه و فشار جوهر در سیستم هیدرولیک و هد چاپگر که کنترل بسیار دقیقی دارند .

انجام می شود وسیتم فشار جوهر مربوط به سرعت جت و مربوط به دور موتور دستگاه می باشد.

۴) نازل جت پرینتر

 جت پرینتر از مشخصه های اصلی دیگری به نام نازل نیز برخوردار است. که وظیفه آن چاپ زدن بر روی محصول می باشد . لازم بذکر است که اگر جوهر مناسبی داخل دستگاه نباشد. نازل دچار گرفتگی می شود و چاپ مورد نظر را نمیدهد.

شرکت قطره نگار با وارد کردن جوهر های مرغوب از خارج از ایران این را برای مشتریان فراهم کرده است. که جوهر مناسب برای دستگاه بگیرند و دستگاه دچار مشکل نشود.

۵) سیستم شارژ الکترو مغناطیسی

سیستم شارژ که به صورت خیلی دقیق عملیات ریزش قطرات جوهر را بر عهده دارد. البته با توجه به متن چاپی مورد نظر، بردهای الکترونیکی وظیفه دارند هر قطره ای ک از نازل بیرون می آید.

را با یک بار الکتریکی متفاوت شارژ کند این وظیفه بسیار مهم را قطعه ای به نام تیغه های شارژ الکترو مغناطیسی ایفا می کند.

عملکرد جت پرینتر صنعتی ایماژ به صورت دستی است و کار اصلی جت پرینتر چاپ تاریخ بر روی انواع سطوح مختلف است.

البته بر خلاف نام عجیب و غریب آن کارکردن با آن خیلی ساده می باشد و اپراتور دستگاه به راحتی میتواند با دستگاه کار کند .

ویژگی های جت پرینتر

در توصیف جت پرینتر ایماج  ویژگی های آن مطلب زیاد است. چرا که یکی از وسایل مهمی است که در صنعت و تولید کاربرد زیادی دارد.

با وجود اینکه عمده ترین کارکرد جت پرینتر ها چاپ بر روی تمام سطوح است. ولی استفاده از آن بسیار ساده است، نکته جالب درمورد تاریخ زن و ویژگی های آن این است. که نیاز به نیروی خاصی و دانش خاصی نیست.

زبان های مختلف در جت پرینتر صنعتی از دیگر ویژگی هایی است که آن را از بقیه جت پرینترها متمایز می کند.

چرا که باید توانایی چاپ تاریخ تولید، انقضا و ساعت را به صورت هوشمند داشته باشد و این ویژگی در جت پرینتر ایماج می باشد.

جت پرینتر cij می تواند به راحتی میزان مصرف جوهر را محاسبه کند.

جوهر های مخصوص جت پرینتر

شرکت قطره نگار با وارد کردن جوهرهای معمولی، جوهرهایی با قابلیت خشک شدن سریع، جوهرهای روغنی، مناسب محیط های غبارآلود می توانید استفاده کنید. مزیت استفاده از جت پرینتر صنعتی ایماژ این است.

که نیازی به شستشوی مکرر هد نیست و فایده این موضوع این است. که در هزینه های نگهداری جت پرینتر ایماج بسیار صرفه جویی می شود.

جت پرینترایماژ مدل ۹۰۳۰ و ۹۰۲۰ قادر به چاپ ۳ سطر فارسی تا چهار سطرلاتین می باشد. کیفیت چاپ در آنها بسیار خوب است و با کمترین هزینه انجام می شود.

اما جت پرینتر ایماژ مدل ۹۰۴۰– s8- s4- s4pluse قادر به ۶ سطر فارسی تا ۸ سطر لاتین می باشد.

بنابراین در این زمینه با تاریخ زن ها به مشکلی بر نمی خورید و می توانید از جت پرینتر ها به راحتی استفاده نمایید.

در مورد کیفیت چاپ دیگر نگرانی وجود ندارد زیرا از نظر کیفیت چاپ ، جت پرینتر ایماژ دستگاه های مطمئنی هستند.

کار با چاپگر به دلیل طراحی منحصربفرد آن بسیار آسان است. و اگر بخواهیم از خطی به خط دیگر آن را انتقال دهید به سهولت می توان آن را انتقال داد. در زمان استفاده از جت پرینتر با مشکلی مواجه نخواهید شد و به راحتی می توانید از جت پرینترها استفاده کنید.

یکی از ویژگی های جالب جت پرینترها بر خلاف سایر دستگاه ها نیاز نداشتن به سرویس و بازدیدهای مکرر و بررسی های فنی است. این ویژگی به این دلیل است که کلیه قطعات مکانیکی در جت پرینتر کاملا حذف شده است.

اگر دستگاه به مشکلی برخورد شرکت قطره نگار ۲۴ ساعته توسط کارشناشان فنی پاسخگو شما به صورت تلفنی می باشد. و اگر مشکل حل نشد به صورت حضوری در خدمت شما میباشد.