تشخیص کیفیت جوهر

با سلام خدمت کاربران وب سایت شرکت قطره نگار در این مقاله میخواهیم کیفیت جوهر را به شما سروران گرامی با دلایل علمی نشان دهیم.

امیدوارم این مقاله رو به خوبی یاد بگیرید و با استفاده از جوهر مناسب دیگر دستگاه جت پرینتر تان از نظر جوهر به مشکل بر نخورد.

کیفیت جوهر

کیفیت جوهر

جهت تشخیص عیب جوهر می توانید به روش های مختلف اقدام کنید:

۱-آیا  بعد از ریختن جوهر درون مخازن و یا استفاده دستگاه ، تغییر غلظت دارید؟

پایین آمدن غلظت نشان دهنده فاصله زیاد دانه های جوهر از هم بوده و ضمن جمع شدن جوهر کنار تیغه های ولتاژ بالا ( های ولتاژ ) ، چاپ نیز به راحتی از روی محصول پاک می شود.

بالا آمدن غلظت نشان دهنده فاصله کم و چسبندگی جوهر در مسیر هیدرولیک می باشد و این امر موجب بالا رفتن دور موتور و اصطحکاک سریعتر درون پمپها و سائیدگی سریعتر چرخدنده های پمپ می شود.

غلظت مناسب دستگاه جت پرینتر بین اعداد۲۷ تا ۲۹ است. الیته در بعضی دستگاه ها متفاوت است مثلا دستگاه جت پرینتر ایماژ مدل ۹۰۴۰ غلظت باید ۲۶ باشد.

در دستگاه جت پرینتر مدل ۹۰۳۰ غلظت باید ۲۴ باشد ولی در اکثر دستگاه ها بین اعداد ۲۷ تا ۲۹ است.

جوهر دستگاه خیلی مهم است سعی کنید از شرکت قابل اطمینان خریداری کنید

البته دستگاه با افزودن حلال در حین کار کردن غلظت را تنظیم می نماید.

ولی از گرفتگی های سریع نازل ها و لایه گذاری جوهر درون شلنگ ها نمی توان جلوگیری کرد.

غلظت این نوع جوهر ها با افزودن حلال به بطری های آن نیز قابل تنظیم نمی باشد چون در صورت امکان این نوع شرکت ها جهت فروش بیشتر جوهر و سود بیشتر بدون شک آن را تنظیم می نمودند تا آنکه به آن جوهر با کیفیت پایین بیافزایند. 

۲- روش های عملی جهت تست جوهر را با نفرات فنی ما تجربه کنید.

غلظت جوهر

غلظت جوهر

شرکت قطره نگار با ثابت نگه داشتن قیمت و کیفیت مواد مصرفی خود آماده است تا مواد مصرفی خود را با مواد مصرفی دیگر شرکت ها به مقایسه شما عزیزان قرار دهد.